
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 500 µm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 20 |
Stock: 225
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53328
Ext.Price$0.53328
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53328 | $0.53328 |
| 10 | $0.42893 | $4.28930 |
| 25 | $0.39403 | $9.85075 |
| 50 | $0.36197 | $18.09850 |
| 100 | $0.33252 | $33.25200 |
| 300 | $0.30383 | $91.14900 |
| 500 | $0.27761 | $138.80500 |
| 1000 | $0.26277 | $262.77000 |
